Skautské centrum VANAIVAN

Provozovatelem Skautského centra Vanaivan je kopřivnické skautské středisko, které je základní organizační jednotkou Junáku – svazu skautů a skautek ČR. Skautské centrum bylo vybudováno v průběhu let 2008-2011 z prostředků EU a za přispění města Kopřivnice.

Vanaivan tvoří dvě základní části – moderní budova a venkovní vybavení. Uvnitř budovy se nachází několik kluboven, přednášková místnost, malá tělocvična, počítačová učebna a samozřejmě sociální zařízení a kuchyňka. Venkovní sportovní a relaxační vybavení tvoří lezecká stěna, lanové centrum, venkovní posilovna, malý amfiteátr, hřiště a tábořiště. Celý areál mohou využívat také vozíčkáři.

Vanaivan může být využíván pro nejrůznější firemní akce a školení, kurzy týmové spolupráce, ekologické výchovy apod. Slouží také jako odpočinkové centrum pro školy, mládežnické organizace i širokou veřejnost. V průběhu letních prázdnin je místem pro pořádání táborů.

Také okolí skautského centra nabízí celou řadu sportovních aktivit, např. koupaliště, krytý bazén, minigolf, bowling, koňský ranč a dokonce i paragliding. Na své si přijdou cyklisti i kondiční běžci, v zimě je možno nastoupit do udržované běžkařské stopy nebo využít nedalekou sjezdovku.

Můžete také navštívit mnoho památek, které nabízí Kopřivnice s automobilovými klenoty značky Tatra, malebné městečko Štramberk, Freudův Příbor nebo Hukvaldy, rodná víska skladatele Leoše Janáčka.

Junák – svaz skautů a skautek ČR
Středisko Kopřivnice, ev.č. 814.04
Komenského 1520
Kopřivnice, 742 21