Přeskočit navigaci
CZ vanaivan.cz - CZ EN vanaivan.cz - EN PL vanaivan.cz - PL VI vanaivan.cz - VI ID vanaivan.cz - ID ZH vanaivan.cz - ZH ES vanaivan.cz - ES JA vanaivan.cz - JA RU vanaivan.cz - RU SK vanaivan.cz - SK EO vanaivan.cz - EO DE vanaivan.cz - DE KO vanaivan.cz - KO IT vanaivan.cz - IT HU vanaivan.cz - HU

Vanaivan

...svět nejen pro skauty

SPORTOVNÍ DEN PRO AKTIVNÍ SENIORY JICH PŘILÁKAL VÍC NEŽ ŠEST DESÍTEK

Kopřivnice (hod) – Více než šedesátka seniorů se ve středu 10. října oddávala sportovním aktivitám v rámci Sportovního dne pro aktivní seniory, který pro ně připravil odbor sociálních věcí a zdravotnictví zdejšího městského úřadu. Jednalo se již o čtrnáctou akci v rámci projektu Kopřivnický rok aktivního stárnutí a mezigenerační spolupráce 2012. Pohybové aktivity i doprovodný program probíhaly na dvou místech.

SENIORSKÝCH SKAUTŮ SE SEŠLO MÁLO, ČINNOST PŘESTO ZAHÁJILI

Kopřivnice (dam) – Zhruba dvě stě čtyřicet kopřivnických skautů zahájilo o minulém víkendu nový oddílový rok. V sobotu zahajovali po prázdninách činnost 1. a 2. oddíl sídlící v centru Vanaivan, o den později pak zahajovací schůzky proběhly také v klubovně v Katolickém domě, kde sídlí 3. a 4. oddíl křesťanských skautů.

Novinkou letošního roku je také speciální družina určená seniorským zájemcům o skauting. „Chtěli jsme podobnou družinu zřídit již delší dobu. Nakonec jsme se tuto aktivitu rozhodli realizovat také v rámci velkého projektu Kopřivnický rok aktivního stárnutí a mezigenerační spolupráce, který realizuje město,“ říká vůdce kopřivnického skautského střediska Kryštof Hyvnar.